Գլխավոր Մեր Ծրագրերը
Անցյալ տարիների փորձառությունը հաստատեց Աստվածաշնչի կարևորությունն ու անհրաժեշտությունը զինվորի կյանքում։ Հայաստանի Աստվածաշնչային Ընկերությունը (ՀԱԸ) իր պարտավորությունը համարեց տրամադրել ...
«ՔԱՅԼՈՂ ԱՎԵՏԱՐԱՆ» Աստծու խոսքը սահմանամերձ գյուղերում
2004թ․Հայաստանի Աստվածաշնչային Ընկերությունը ձեռնարկեց «Քայլող Ավետարան» կոչվող ծրագիրը, որի նպատակն էր Աստծո Խոսքը Հիսուսի առակների միջոցով հասանելի դարձնել սահմանամերձ և երկրաշարժից տուժած ...
ԱՄԱՌԱՅԻՆ ԷԿՈՒՄԵՆԻԿ ՃԱՄԲԱՐ
Որպես տարբեր եկեղեցիների հետ համագործակցող և միավորող կազմակերպություն՝ Հայաստանի Աստվածաշնչային Ընկերությունը 2016 թվականից ի վեր իրականացնում է «Ամառային էկումենիկ ճամբար» ծրագիրը։ Ճամբարը ...
ՀԱՏՈՒԿ ԿԱՐԻՔՆԵՐՈՎ ԵՐԵԽԱՆԵՐ
Հայաստանի Աստվածաշնչային Ընկերությունը 2017 թվականից ի վեր աշխատում է Աստվածաշունչը հասանելի դարձնել հատուկ կարիքներով երեխաներին և նրանց ընտանիքներին, ինչպես նաև կարիքի մեջ եղող երեխաներին։ ...
ԱՍՏՎԱԾԱՇՆՉԻ ԳԻՏԵԼԻՔԻ ՎԻԿՏՈՐԻՆԱ
Հայաստանի Աստվածաշնչային Ընկերությունը 2016 թվականից ի վեր Հայաստանի հանրակրթական դպրոցներում իրականացնում է «Աստվածաշնչի գիտելիքի վիկտորինա» կրթադաստիարակչական ծրագիրը։ Այս ծրագիրը հնարավորություն է տալիս դպրոցների աշակերտներին և ուսուցիչներին միավորվելու Աստվածաշնչի սերտողության շուրջ և ձեռք բերելու ճշգրիտ գիտելիքներ Սուրբ Գրքի վերաբերյալ։ ...
ԱՍՏՎԱԾԱՇՈՒՆՉ ԼՍՈՂՈՒԹՅԱՆ ԽԱՆԳԱՐՈՒՄ ՈՒՆԵՑՈՂՆԵՐԻ ՀԱՄԱՐ
Ըստ պաշտոնական տվյալների՝ Հայաստանի Հանրապետությունում ապրում է լսողության խանգարում ունեցող մոտ 3500 մարդ։ ՀՀ խուլ ազգաբնակչությունը զրկված է հոգևոր գիտելիքներ ստանալուց․ նրանք հնարավորություն ...
ԿՈՒՅՐԵՐԻ ԱՍՏՎԱԾԱՇՈՒՆՉԸ
Այսօր ՀՀ-ում ապրում են տեսողության խանգարումներ ունեցող շուրջ 12,500 քաղաքացիներ, որոնց մի մասը աչազուրկ է։ Հայաստանի Աստվածաշնչային Ընկերությունը (ՀԱԸ) իր «Կույրերի Աստվածաշունչը» բազմամյա ծրագրով ...
ՀՈԳԵՏՐԱՎՄԱՅԻ ԱՄՈՔՈՒՄ
«Հոգետրավմայի ամոքում» ծրագիրը ՀՀ-ում իրականացվում է 2020թ․-ից։ 2021-2022թթ․ այս ծրագրի շրջանակում ՀՀ հանրակրթական դպրոցների Հայ Եկեղեցու Պատմություն առարկայի ուսուցիչների համար կազմակերպվում են քառօրյա վերապատրաստման դասընթացներ ...

The previous years experience has proved the importance and need of the Bible in soldiers’ life. One of the tasks of the Bible Society of Armenia is to distribute Bible literature to thousands of soldiers serving in the Army, to help them to find their way to God, to support others,...
“MOVING GOSPEL”, The Word of God in Border Villages
In 2004, the Bible Society of Armenia initiated the “Moving Gospel” project aimed at bringing the Word of God through parables of Jesus to inhabitants of border villages and of villages suffered from earthquake....
ECUMENICAL SUMMER CAMP
From 2016, the Bible Society of Armenia, as a unifying and collaborating organization with different churches, carries on the “Ecumenical Summer Camp” project. The camp is organized for teenagers and youth of different nationalities living in the Republic of Armenia...
CHILDREN IN NEED
Starting from 2017, the Bible Society of Armenia does its utmost to make the Bible accessible to children in need and their families....
BIBLE QUIZ AT SCHOOLS
From 2016, the Bible Society of Armenia runs the educational “Bible Quiz” project at public schools of Armenia. This project gives schoolchildren and teachers the opportunity to get together around the Bible study and gain accurate knowledge about the Holy Scriptures....
BIBLE FOR THE DEAF COMMUNITY
There are 3500 deaf people living in Armenia. They do not get spiritual knowledge: they have no opportunity to participate in the church ceremonies simply because they do not understand them. ...
BIBLE IN BRAILLE AND IN GIANT PRINT
There are about 12,500 visually impaired people living in Armenia, including the blind. With its multiyear “Bible for the Blind” project, the BS of Armenia tries to help the visually impaired by printing Bible books in Braille or in Giant print....
TRAUMA HEALING
The Trauma Healing project has been implemented in Armenia since 2020․ During 2021-2022 within the framework of this program, four-day training courses are organized for the teachers of the Armenian Church History of public schools on the topic of relieving from the traumas of adolescents living in turbulent times. The participation of school psychologists in the training is desirable. ...