2011 Մար 01, Երեքշաբթի
Այս ծրագրի շրջանակներում հանդիպում են երիտասարդաց միության անդամները, համալսարանների և քոլեջների ուսանողները՝ կիսելու Աստծո խոսքը։ Վերջին տարիների ընթացքում ՀԱԸ հաճախ խնդրանքներ է ստացել այդ խմբերից հանդիպումներ անցկացնելու իրենց հետ, որպեսզի կարողանան ստանալ իրենց հուզող հարցերի պատասխանները։
2011 թ. մենք մի նոր ծրագիր նախաձեռնեցինք՝ նպատակ ունենալով պատրաստել երիտասարդ առաջնորդներ։ ՀԱԸ այժմ կազմակերպել է Աստվածաշնչի սերտողություններ, դասախոսություններ՝ նախատեսված հատուկ ուսանողների համար՝ նրանց հետաքրքրող և նրանց համար կարևորություն ներկայացնող թեմաներով։
2011 թ. մարտ-մայիս ամիսներին ծրագիրն իրականացվեց 3 խմբերի համար՝ համալսարանական ուսանողներ, երիտասարդաց միության անդամներ և ԵՊՀ Աստվածաբանական ֆակուլտետի մագիստրատուրայի լավագույն ուսանողներ (յուրաքանչյուր խմբում 22-25 հոգի)։
Այս ժամանակահատվածում 4 ժամ տևողությամբ 10 սեմինարներ են հատկացվել յուրաքանչյուր խմբին։ Դասախոսները Մայր Աթոռ Ս. Էջմիածնի միաբաններ էին, դասախոսներ ԵՊՀ-ից և ՀԱԸ-ից։
72 Աստվածաշունչ, 353 Նոր Կտակարան և 3,133 օրինակ աստվածաշնչային գրականություն է բաշխվել մասնակիցներին։
Նաև ամենամսյա հանդիպումներ են տեղի ունեցել Երևանի Սուրբ Երրորդություն Եկեղեցու 150 երիտասարդների հետ՝ ներառյալ 25-30 խուլ ու համր երիտասադրներ։
Այս ուսումնական տարվա ավարտին ՀԱԸ հատուկ դասընթաց կազմակերպեց Գևորգյան Հոգևոր Ճեմարանի մագիստրատուրայի ուսանողության համար՝ ՙԱստվածաշունչը՝ որպես մեր ծառայության հիմք՚ թեմայով։ Հանդիպմանը նաև ներկա էր Գևորգյան Հոգևոր Ճեմարանի տեսուչ Հոգեշնորհ Գևորգ վրդ. Սարոյանը, որը նաև ՀԱԸ Հոգաբարձուների խորհրդի ատենապետն է։ ՀԱԸ գրաբար Աստվածաշունչ և 12 անուն աստվածաշնչային գրականություն բաշխեց մագիստրատուրայի 47 ուսանողներին։ Նույն ծրագիրը նախատեսված է նաև Հայ Ավետարանական Եկեղեցու Աստվածաբանական Ակադեմիայի ուսանողության համար սույն թվականի սեպտեմբերին։

2011 March 01, Tuesday
Church youth organizations, as well as students from various universities and colleges are meeting to share the Word of God. During recent years these groups have asked the BS to meet with them in search of answers to their questions for which the university curriculum has none, and to help in sharing these answers with their fellow students.
In 2011, we have undertaken a new initiative aiming to prepare young leaders. The BS is now organized Bible studies, lectures and special events especially prepared for the students on topics of relevance and interest to them.
The period March-May, 2011, was as training period for 3 groups of University students, Church Youth group members and Selected Students with Master's Degree of the Faculty of Theology (22-25 persons in each group). During this time 10 seminars with 4 hours are dedicated for each group.
The lecturers were from the Mother See of Holy Etchmiadzin and from the Yerevan State University and from the BS.
72 copies of Bible, 353 copies of New Testament and 3,133 copies of Selections and Bible Literature were distributed.
Also monthly meetings were held with 150 young people from Church youth group, including 25-30 deaf and dumb young people in Holy Trinity Church, Yerevan.
At the end of this academic year the BS organised a special session for the MA students of the Gevorgian Theological Seminary at the main Hall of the Seminary speaking on “The Bible as the basis of our Service.” At the meeting was also present the Dean, Very Rev. Fr Gevorg Saroyan, who is also the Chairman of the BS Board. The BS handed a Classical Bible and a package of 12 volume Biblical Literature to 47 MA Seminarians.
The same event is scheduled at the Theological Academy of the Armenian Evangelical Church in September, 2011.