Գլխավոր | Բլոգ | Լրահոս | Աստվածաշունչը երեխաներին
2011 Մար 01, Երեքշաբթի2010 թվականը յուրահատուկ տարի էր, քանի որ մենք վերահրատարակեցինք 2 և հրատարակեցինք 8 նոր Մանկական Աստվածաշնչեր, որոնք հետաքրքրում են և՛ ծնողներին և՛ երեխաներին։
2011 թ. ՀԱԸ մեծ ուշադրություն է հատկացրել մանկատներին` իր գործունեությունը ծավալելով փետրվար-հունիս ամիսներին։ Ծրագրի շրջանակներում շաբաթական երեք դասընթացներ են անցկացվում 6 մանկատներում։ Այս ծրագրում ընդգրկված են երկու քահանաներ և և ԵՊՀ Աստվածաբանական Ֆակուլտետի 3 շրջանավարտներ, որոնց այս աշխատանքի համար պատրաստել է ՀԱԸ։ Դիլիջանի մանկատանը դասընթացները վարում է Շավարշ քհն. Սիմոնյանը, Աբովյանի Սոս մանկատանը` Զոհրապ քհն., Վանաձորում` Վերա Գրիգորյանը, Գյումրիի 2 մանկատներում` ՄԵլինե Ավետիսյանը և Գավառում` Նոնա Սարգսյանը։ Ընդհանուր առմամբ այս ծրագրում ընդգրկված են 700 երեխաներ, որոնք ստացել են Մանկական Աստվածաշնչերի իրենց օրինակները։

Main | Blog | News | Children's Ministry
2011 March 01, Tuesday2010 was special in regard to the children's ministry as we reprinted two and printed 8 new Children's Bibles. Both the children and the parents are very interested in Bible stories. In 2011, BS has given huge importance to the orphanages starting its activities February-June.
Two priests and three graduates from the Faculty of Theology trained by the BS ARM are involved in the project, holding Bible sessions (3 days a week) in 6 different orphanages
The courses were conducted by Fr Shavarsh in Dilijan, by Fr Zohrap in Abovyan, by Vera in Vanadzor, by Meline in 2 different Centers in Gyumri and by Nona in Gavar. Altoghether 700 children were impacted by this project receiving their own copies of The Children’s Bible.