Գլխավոր | Բլոգ | Լրահոս | Զինվորի Աստվածաշունչ
2011 Մար 01, ԵրեքշաբթիՀԱԸ կարծում է, որ հատուկ ուշադրության պետք է արժանացնել եկեղեցուց հեռու գտնվող երիտասարդների այս հատվածին, որոնք գտնվում են իրենց կյանքի կարևոր փուլում։
Զինվորներին հոգևոր գիտելիք տալու նպատակով ՀԱԸ 2010-2011 թթ. 10,000 օրինակ կոմուֆլյաժով Նոր Կտակարան և Սաղմոսներ է բաժանել մի քանի զորամասերում։ Ծրագիրն իրականացվել է անձնական նվիրատվություններով։
Նույն ժամանակահատվածում Աստվածաշնչի ուսուցման ծրագիր է սկսվել Պաշտպանության նախարարությունում՝ բոլոր բաժինների համար։
2011 թ. իրականացվում է այդ ծրագրի երկրորդ փուլը, որը սկսվել է փետրվարից՝ ամենշաբաթյա կանոնավոր հանդիպումներով։ Մինչև 2011 թ. մայիս ամիսը ՀԱԸ ծրագրերի տնօրենը, Հայորդյաց տների տեսուչ Հոգեշնորհ Տ. Կոմիտաս վրդ. Օհանյանի հետ միասին, մասնակցել է բոլոր 16 սեմինարներին՝ կազմակերպված Պաշտպանության Նախարարության և Զինված ուժերի հոգևոր տեսուչ Գերաշնորհ Տ. Վրթանես եպս. Աբրահամյանի կողմից՝ ՊՆ գլխամասում, Զինվորական Ակադեմիայում, Զինվորական Ավիացիայի Ակադեմիայում, Զինվորական հոսպիտալում, Ռազմական Ոստիկանությունում, Խաղաղարար ուժերում, Ռազմական քոլեջում և պատերազմի վետերանների համար։

2011 March 01, Tuesday
The BS of Armenia feels special attention must be paid to this unchurched segment of youth at a critical point in their lives.
To reach the soldiers with Scriptural knowledge in 2010-2011, the BS has started the distribution of 10.000 copies of New Testament and Psalms with camouflage cover within some major army bases. The project was sponsored via personal donation.
During the same period of time Education program on Bible has been started at the Ministry of Defence for all the Departments of the Ministry. The year 2011 was the second cycle of this education program. This phase was started in February, with weekly regular meetings. Till May, 2011 The BS Project Director together with the Pioneer’s Houses Director, Very Rev. Fr Komitas Ohanian took part in all the 16 seminars organised by the Ministry of Defense and the Army Chaplain HG Bp Vertanes Abrahamian at the Main MD Headquarter, Military Academy, Academy of Military Aviation, Military Hospital, Military Police, Peace-keeping forces, War Veterans, and Military College.